Закон об иностранцах - УКРАИНА

20.11.12

Закон Украины N 5453-VI от 16.10.2012 р. О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины в связи с принятием Закона Украины "О ПРАВОВОМ СТАТУСЕ ИНОСТРАНЦЕВ И ЛИЦ БЕЗ ГРАЖДАНСТВА"

С целью приведения законодательных актов Украины в соответствие с Законом Украины  "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (N 3773-VI от 22.09.2011 г.) был прийнят  Закон N 5453-VI от 16.10.2012 г.

ПРИМЕЧАНИЕ от адвокатского бюро в Праге:


Закон Украины N 5453-VI - официально опубликован 14.11.2012 г. В "Урядовий кур'єр" N 209.

Закон Украины N 5453-VI - набирает юридическую силу с  15.11.2012г., кроме абз. 2 п. 4 р. 1 этого Закона, который становиться правомочным с началом  функционирования системы биометрической верификации и идентификации граждан Украины, иностранцев и лиц без гражданства.  

Подається в оригінальній редакції:

Адмінсправи щодо примусового повернення в країну походження, видворення іноземців будуть розглядатися протягом 5 днів.

Останнім передбачено зміни до багатьох нормативних актів, основним серед яких є Кодекс адміністративного судочинства України (N 2747-IV від 06.07.2005 р.).

Зокрема, встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам тепер, серед іншого, будуть підсудні адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.

Зауважимо, що раніше зазначені справи розглядалися лише окружними адміністративними судами.

Суттєво скорочено строк розгляду адміністративних справ (з 1 місяця до 5 днів з дня надходження позову) за позовними заявами:

- іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну;

- Державної міграційної служби України або СБУ про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.

Також передбачено, що суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження, або зазначивши про це в постанові, звернутись до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства. Зауважимо, що раніше негайному виконанню підлягали постанови суду про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства в частині затримання.
Нововведення торкнулись і Закону "Про Службу безпеки України" (N 2229-XII від

25.03.92 р.). Так, доповнено перелік повноважень цього відомства приймати рішення про:

- заборону в'їзду в Україну іноземцю або особі без громадянства;

- скорочення строку тимчасового перебування іноземця та особи без громадянства на території України;

- примусове повернення іноземця або особи без громадянства в країну походження або третю країну.
Окрім цього, внесено зміни до Закону України "Про Державну прикордонну службу України" (N 661-IV від 03.04.2003 р.), якими розширено перелік повноважень цього відомства. Так, прикордонники отримали право:

- прийняття рішень про примусове повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства, затриманих у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України, з подальшим повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення. Зауважимо, що раніше працівники прикордонної служби у взаємодії з органами внутрішніх справ та СБУ мали правоприймати рішення про видворення затриманих у вищезазначених місцях іноземців та осіб без громадянства, а також видворяти цих осіб;

- прийняття рішень про розміщення іноземців та осіб без громадянства, затриманих у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України, у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, з подальшим повідомленням протягом 24 годин прокурора;

- виконання рішень адміністративного суду про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства, затриманих в межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України.

Інформація адвокатським бюро в Празі "AK Kushnarenko, Kashitsyn & partners": отримана з сайту  http://vlasnasprava.info  - рубрика «ПРАВА ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН»

Работает на: Amiro CMS